Psk. Dan. Enes Karaosmanoğlu
Psk. Dan. Enes Karaosmanoğlu
Psikolojik Danışmanım! Aile Danışmanıyım! Pedagogum! Akademik Danışmanım! Öğrenci Koçuyum!
Psk. Dan. Enes Karaosmanoğlu

Blog

Online Terapi Nedir?

Online Terapi Nedir?

Online Psikolog / Kimler İçindir?

Bu çalışmalar, Covid 19 gibi salgın dönemlerinde önemini çok daha iyi anladığımız, insanların evlerinden çıkmakta zorlandıkları, ya da evde kalmak zorunda oldukları dönemlerde büyük çoğunluğumuz için uygun bir yöntemdir. Genel ve yaygın görülen psikolojik problemler, depresif bozuklukların önemli bir kısmı, kaygı / anksiyete bozuklukları, kişilik konuları, çift ve evliliklerde yaşanan ilişkisel sorunların önemli bir kısmı bu çalışmalar için uygundur.

Neden Online Terapi?

Online Terapi veya bir başka deyişle Online Psikolojik danışma hizmeti; iş yoğunluğu, ulaşım sorunları, yaşadığı bölgede psikolog bulunmaması, ekonomik nedenler ve diğer nedenlerle psikoloğa gidemeyenler için önerilmekte olup, sizlerden büyük ilgi görmekte ve bu hizmeti alanların sayısı her geçen gün artmaktadır. Psikolojik desteğe ihtiyaç duyduğunuz bazı durumlarda, Online Psikolog sizin için en iyi seçenektir. Online danışma gizlilik, güvenlik ve etik kurallar içerisinde uygulanır.

 • İş Yoğunluğu,
 • Ulaşım Güçlüğü,
 • Sosyal Fobi,
 • Kimliğinizi Gizleme İhtiyacı,
 • İstediğiniz Saatte Hizmet Alabilme Olanağı,
 • Bir Uzmanla hemen görüşebilme olanağı olması,
 • Yanında bir uzmanın bulunduğunun huzurunu yaşaması,
 • Evinde, işyerinde, yolculukta, tatilde  hemen bir terapiste ulaşabilme olanağı olması,
 • Mesleki kariyeri nedeniyle kimliğini gizleme ihtiyacı,
 • Daha ekonomik olması,
 • Utangaçlık, sıkılganlık nedeniyle bir uzmanla yüz yüze konuşmaktan çekinme,
 • Yurtdışında yaşayanların yabancı dil sorunu nedeniyle psikoloğa gidememesi,
 • Yaşadığı yerleşim yerinde psikolog bulunmaması,
 • Bazı insanlar yüz yüze terapi yerine online terapiyi tercih ederler, çünkü; yazarken daha rahattırlar, sorunlarını tam olarak paylaşımda kendilerini daha dürüst hissederler,
 • Evlerindeki rahat ortam duygularını ifade etmede kolaylık sağlaması,
 • Pandemi dönemi gibi ekstrem durumların insanları evden çıkmak noktasında endişelendirmesi,

gibi nedenler Online Psikolojik Danışma hizmetini zorunlu hale getirmektedir.

Online Yardım İçin Ne Yapmalısınız?

İletişim telefonumuzu arayarak veya iletişim formumuzu doldurarak bilgi ve randevu almak istediğinizi söylemeniz yeterlidir.

Online seanslar çoğunlukla ve genel olarak haftada 1 seans şeklinde planlanmaktadır. Bazı istisnai durumlarda daha sık veya daha seyrek seans planlanabilir.

Online Psikolog Tavsiye / Yorumlar

 1. Online psikolog yardımı almayı düşünüyorsanız yardım alacağınız kişinin mesleğine dikkat edin. Diploması var mı, sorun ve hangi bölüm mezunu olduğuna bakın.
 2. Çok iyi araştırma yapın, acilen ve hızla online çalışmalara başlamak yerine birkaç gün gözlem yapın, çeşitli uzmanları arayıp onlarla yüz yüze görüşün. Bazı uzmanlara ulaşamayabilirsiniz. “Psikoloğumuz önceden sizle telefonda konuşmaz” gibi cevaplar alabilirsiniz. Size kısa da olsa zaman ayırabilen bir uzmanı tercih edebilirsiniz. Tercihinizi yaparken bunları da göz önünde bulundurun.
 3. Bizler üniversite eğitimimiz sırasında insanları zorlayıcı ya da onlara emir veren, manipüle eden bir yaklaşımı öğrenerek yetişmiyoruz. Bu saydığımız yaklaşımlar problemli, bozuk yaklaşımlardır ve bunlardan bizler uzak duruyoruz. Alanda görev yapan ancak üniversitede psikoloji eğitimi olmayan, haliyle psikolog olmayan kişilerin son derece zorlayıcı, emredici yaklaşımlarla insanlara yanlış yolları “doğru” olarak gösterdiklerine şahit oluyoruz. Manipülasyon yapan bu kişiler bizim mesleğimizin eğitimini almadıkları için bu yaptıkları onlara “tuhaf” gelmiyor. Onlara normal gelen, aslında anormaldir, problemlidir, daha da açık konuşmak gerekirse “Ahlaksızlık” tır. Bunlardan uzak durmanızı gerçek bir Psikolojik Danışman olarak tavsiye ediyorum.

OnlineTerapi ile ilgili merak ettiğiniz konuları veya bu konuda yardım almak için bize ulaşabilirsiniz. Online Terapi veya Muğla Psikolog olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. İsterseniz buraya tıklayarak iletişim seçeneklerimizi görebilirsiniz.  İsterseniz 0(542) 602 3448 numaralı hattımızdan ister Whatsapp ister arayarak ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı Günler Dilerim.

Psk.Dan. Enes Karaosmanoğlu

.

Yorum Ekle